محمدرضا رضایی کوچی گفت : با منابع موجود نمی توان از راهها نگهداری کرد و لازم است از ظرفیت بخش خصوصی درغالب آزاد راه ها استفاده وجاده های بیشتری درکشوراحداث کنیم.

رئیس کمیسیون عمران مجلس گفت : سالانه حدود ۱۰۰۰ نفر در جاده ها به علت بی کیفیتی خودروها و جاده ها جان خود را از دست می دهند که با سرمایه گذاری بخش خصوصی در جاده های کشور می توان امنیت آن را بیشتر کرد.

محمدرضا رضایی کوچی گفت: در بحث جاده ها مجلس می تواند برای اصلاح جاده های کشور کمک کند. برای اصلاح روکشهای نامناسب آسفالت جاده ها سال گذشته ۱۵ هزار میلیارد تومان در قالب قیر رایگان در اختیار دستگاه اجرایی قرار گرفت که حدود ۵۰ درصد به وزارت راه و شهرسازی می رسد. این عدد جوابگوی نیاز راهها نیست و وزارت نفت، مجلس و دولت هم برای کاهش تصادفات باید نگاه ویژه تری به این بخش داشته باشد.

رئیس کمیسیون عمران مجلس گفت: بیش از ۳۰۰۰ هزار نقطه حادثه خیز در کشور است که باعث شده که عده زیادی از هموطنان را در جاده ها از دست بدهیم.

محمدرضا رضایی کوچی گفت: شبکه ریلی در کشور یک شبکه کامل نیست. بیش از ۹۰ درصد بار و مسافر از جاده ها جا به جا می شوند که باید قسمت عمده ای از این بار از طریق ریل جا به جا شوند. اما به علت توسعه نیافتن شبکه ریلی و جذب نشدن صاحبان بار، نتوانستیم از این ظرفیت استفاده کنیم. همچنین باید برنامه هایی کلان برای کمتر کردن نقاط حادثه خیز و استفاده از ریل و منابعی برای توسعه جاده ها از جمله ظرفیت بخش خصوصی داشته باشیم.

رئیس کمیسیون عمران مجلس گفت : اینها موضوعاتی است که در کمیسیون عمران و در مجلس به آن پرداخته شده و لایحه مشارکت بخش خصوصی برای اعتماد سازی به بخش خصوصی و ایجاد جاذبه برای این بخش برای سرمایه گذاری در جاده ها و پروژه های عمرانی ایجاد شده است.

محمدرضا رضایی گفت:درحال حاضر بیش از ۲ هزار میلیارد تومان پروژه عمرانی نیمه تمام داریم که قسمت عمده آن راهها است و باید از ظرفیت بخش خصوصی استفاده و فرصت را برای این بخش فراهم کنیم.

مزایای سامانه هوشمند راهداری

محمدرضا رضایی گفت: سامانه هوشمند سازمان راهداری با پوشش همه جاده های اصلی، وضع جاده های اصلی را لحظه ای رصد میکند. در برخی نقاط خواسته یا ناخواسته به علت شرایط منطقه شاهد تصادف هستیم.

محمدرضا رضایی کوچی با تشکر از راهدارانی که در نقاط سردسیر و برف گیر مشغول خدمت هستند گفت : مجلس به سازمان راهداری برای رفع نقاط حادثه خیز و برای بهبود راههای اصلی و فعلی کمک می کند. آنچه که از سازمان راهداری انتظار داریم این است که با هماهنگی با پلیس و وزارت صمت در راستای ارتقای کیفیت خودروها شاهد کاهش تصادفات باشیم.

محمدرضا رضایی کوچی گفت : مجلس برای تکمیل ظرفیت ماشین آلات سنگین راهداری و راهسازی وکمبودهای این حوزه در بودجه ۱۴۰۱، برای واردات بیش از ۴ هزار ماشین راهسازی اجازه داده است.

رئیس کمیسیون عمران مجلس گفت : برای رفع کمبودها نیاز به همکاری و پشتیبانی مجلس است تا در آستانه برنامه هفتم و بودجه سال آینده به بهبود عملکرد راهها کمک کنیم.

محمدرضا رضایی کوچی گفت : سازمان راهداری در سیل اخیر با وجود کمبودها زحمات زیادی کشیدنداما با این منابع محدود، انتظارها بر آورده نمی شود مگر استفاده ازظرفیتهای دیگر کشور از جمله تهاتر نفت و بخش خصوصی بتوان به ارتقا کیفیت جاده ها کمک کنیم.

این مطالب را از دست ندهید
عضویت در خبرنامه

با وارد کردن ایمیل خود اولین نفری باشید که از اخبار و رویدادهای ما با خبر می شوید

چرا سیاتیک

سیاتیک متشکل از یک تیم بسیار حرفه ای با بیش از 20 سال تجربه در بازارهای تجاری جهانی بوده و نتایج تجربیات عملی خود را برای شما به ارمغان میاورد.این داده ها نه تنها به ما در کسب موفقیت کمک نموده بلکه در راستای کسب سهم بازار جهانی / Global market share  می تواند موجل انفجار تجارت شما نیز شود و ویژن ما تبدیل شدن به یک شرکت مشاوره تجاری و بازرگانی طراز اول در سطح جهانی می باشد.

ما را دنبال کنید