اخیراً معاون دیپلماسی اقتصادی وزارت امور خارجه اعلام کرد که به‌زودی مجوز صادرات محصولات لبنی به کشور چین دریافت می‌شود. در حالی موضوع صادرات محصولات لبنی مطرح می‌شود که طبق گفته مسئولان صنفی بعد از اصلاح نظام یارانه‌ها حدود ۵۰ درصد مصرف لبنیات در کشور کاهش پیدا کرد.

افزایش شدید قیمت لبنیات منجر به این شد که محصولاتی نظیر شیر، دوغ، ماست که همواره یک پای ثابت سفره‌های ایرانی‌ها بودند، از سبد مصرف مردم حذف شوند.

بررسی‌ها نشان می‌دهد هم‌اکنون نوشابه ۱٫۵ لیتری در بازار بین ۱۴ هزار تا ۱۸ هزار تومان فروخته می‌شود. اما یک دوغ ۱٫۵ لیتری بین ۲۰ هزار تا ۲۷ هزار تومان قیمت دارد. با پیشی گرفتن قیمت لبنیات از نوشابه، این نوشیدنی مضر پای خود را بیش از گذشته در منازل مردم باز کرد. البته راهکار این نیست که تصمیم‌گیران قیمت نوشابه را بالا ببرند، بلکه انتظار می‌رود که در کنار حمایت از تولیدکنندگان، قیمت لبنیات که رابطه مستقیمی با سلامتی شهروندان دارد کاهش یابد.

این مطالب را از دست ندهید
عضویت در خبرنامه

با وارد کردن ایمیل خود اولین نفری باشید که از اخبار و رویدادهای ما با خبر می شوید

چرا سیاتیک

سیاتیک متشکل از یک تیم بسیار حرفه ای با بیش از 20 سال تجربه در بازارهای تجاری جهانی بوده و نتایج تجربیات عملی خود را برای شما به ارمغان میاورد.این داده ها نه تنها به ما در کسب موفقیت کمک نموده بلکه در راستای کسب سهم بازار جهانی / Global market share  می تواند موجل انفجار تجارت شما نیز شود و ویژن ما تبدیل شدن به یک شرکت مشاوره تجاری و بازرگانی طراز اول در سطح جهانی می باشد.

ما را دنبال کنید